دوشنبه 25 آذر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری نشست هم اندیشی مستعدین برتر دانشگاه تبریز با هیأت رئیسه دانشگاه و رئیس بنیاد نخبگان استان

نشست هم اندیشی مستعدین برتر دانشگاه تبریز با هیأت رئیسه و رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی، در راستای برگزاری سلسله نشست­های اجتماعات نخبگانی، نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه تبریز، بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی و مشمولین جوایز تحصیلی آن دانشگاه در سال تحصیلی 97-96 در تاریخ 96/10/17 در محل دفتر ریاست دانشگاه تبریز و با حضور مشمولین جوایز تحصیلی سال 96-97 برگزار گردید.

در این نشست دکتر پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز در سخنانی مستعدین برتر را بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور دانسته و بر ضرورت حمایت از ایشان و سرمایه­گذاری لازم برای رسیدن به موفقیت­های آتی تأکید نمودند.

دکتر امامی، رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست ضمن ارایه گزارش آماری از تعداد مستعدین برتر و میزان جذب تسهیلات آن دانشگاه،  اهداف و رویکردهای اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان همچون شناسایی و هدایت مستعدین برتر، توانمندسازی و پشتیبانی از فعالیت­های آنها، توجه به رویکرد رشد باغچه­ای در مقابل نگهداشت گلخانه­ای و لزوم برآورده نمودن انتظارات جامعه را مورد اشاره قرار دادند. ایشان در ادامه سخنان خود با تشریح وضعیت اقتصادی کشور و لزوم خارج شدن از اقتصاد نفتی، تحقق اقتصاد مقاومتی را در راستای تغییر تفکر سنتی و اعتماد به افراد توانمند و مستعد برتر در صنعت و بخش­های دیگر عنوان کردند. دکتر امامی مستعدین برتر را نیروی پیشران اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان دانسته و ایشان را به استفاده از زیرساخت­های دانشگاه همچون مرکز نوآوری دانشگاه تبریز و ورود به حوزه کسب و کار و راه­اندازی استارت­آپ ها بویژه در زمینه تکنولوژی تشویق نمودند.

در ادامه نشست، دکتر حمید احمدی رییس دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز با ارایه گزارشی از وضعیت دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه، به تاریخچه، رسالت و وظایف آن دفتر در جهت بهبود فرایند اطلاع رسانی و احیای شورای استعدادهای درخشان دانشگاه پرداخت.

در این نشست همچنین جمعی از دانشجویان مستعد برتر دانشگاه تبریز به ارایه نکته نظرات و دیدگاه های خود پرداخته و با مسئولین دانشگاه و بنیاد نخبگان استان تبادل نظر نمودند.

تاریخ انتشار : 1396/10/17
کد : 57
تعداد بازدید: 45

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601