جمعه 3 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

فراخوان تشکیل هسته های نخبگانی

به همت بنیاد ملی نخبگان، سومین دوره طرح هسته‌های نخبگانی شهید احمدی روشن اجرایی می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی؛ بنیاد ملی نخبگان پس از اجرای دو دوره "طرح شهید احمدی روشن" با هدف توانمندسازی و مشارکت دانشجویان مستعد در نظر دارد با اجرای سومین دوره این طرح گام دیگری در جهت شناسایی و حل مسائل واقعی کشور بردارد. در طرح شهید احمدی روشن که با همکاری بنیاد نخبگان استان­های آذربایجان شرقی و غربی اجرا می‌گردد؛ استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی مسائل و مشکلات اصلی کشور، هسته‌های نخبگانی مسأله محور را با مشارکت دانشجویان برگزیده تشکیل داده و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل آنها می‌پردازند.

به لطف خدا در اولین و دومین دوره طرح شهید احمدی روشن تعدادی از هسته های نخبگانی به حل برخی مسائل مهم کشور پرداختند. در فراخوان این دوره نیز گوشه‌ای از نیازمندی‌های مهم کشور در قالب 8 مسأله مشخص ارائه گردیده و جمعی از خبرگان صنعتی و دانشگاهی مسئولیت راهبری حل آنها را برعهده گرفته‌اند. بدین ترتیب فرصت مناسبی فراهم آمده تا مستعدین برگزیده جوایز تحصیلی سال های 96-97 و 97-98 بنیاد ملی نخبگان در رشته‌های تحصیلی علوم پایه، فنی و مهندسی، پزشکی و علوم انسانی بنا به علاقه و رشته تحصیلی خود بتوانند در پنج عدد از پروژه‌ها با لحاظ اولویت ثبت‌نام نموده و پس از بررسی و تأیید توانایی‌های ایشان، در یکی از هسته‌های نخبگانی شروع به فعالیت کنند.

ثبت‌نام شوندگان می‌توانند از مزایای زیر نیز بهره‌مند شوند:
دریافتی ماهیانه بیش از مبلغ فن‌یاری در دوره اجرای طرح
تجربه کار تیمی واقعی و بین رشته ای
استفاده از دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی
استفاده از اعتبار هسته پژوهشی زیر نظر استاد خبره
دریافت امتیاز فعالیت‌های نخبگانی بر اساس نظر استاد خبره تا سقف 100 امتیاز
استقرار در فضای هم‌افزا در کنار هسته‌های پژوهشی دیگر
استفاده از شبکه آزمایشگاه‌های راهبردی کشور
شرکت در اردوهای علمی و فرهنگی
جهت مشاهده شرح پروژه‌ها و رشته‌ها و تخصص‌های مورد نیاز در هر یک از پروژه‌ها فایل پیوست شده را مشاهده نمایید.

زمان ثبت نام در این پروژه‌ها، 29 بهمن الی 10 اسفند ماه و از طریق سامانه هم‌اندیشان

http://hamandishan.bmn.ir/

می‌باشد.

لازم به ذکر است ارسال لینک رزومه برای ثبت نام ضروری است. لذا دانشجویان عزیز می بایست ابتدا از طریق رزومه‌ساز به عنوان کارجو اقدام به ایجاد رزومه استاندارد نمایند. توصیه می‌شود علاوه بر ذکر کامل مشخصات شخصی و تحصیلی خود، در نگارش سوابق علمی، پژوهشی و مهارتی نیز دقت کافی داشته باشید تا در اولویت مصاحبه با اساتید خبره قرار گیرید. بنابراین داوطلبین گرامی در هنگام ثبت نام، باید رزومه ایجاد شده را در بخش مربوطه در سامانه هم‌اندیشان درج و عکس پرسنلی خود را نیز در سامانه فوق بارگذاری کنند.

توجه :

دانشجویان مستعد مشمول جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه های شهرهای تبریز و ارومیه می توانند در این طرح ثبت نام کنند.

دانشجویان مستعد مقطع کارشناسی از سال سوم به بعد می‌توانند در این طرح ثبت نام نمایند

اطلاعیه‌های تکمیلی در خصوص زمان مصاحبه مستعدین برگزیده جهت همکاری با طرح‌های پژوهشی بر اساس اطلاعات تماس درج شده در سامانه هم‌اندیشان، متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در صورت نیاز و جهت کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید با آدرس azar.sh@bmn.ir مکاتبه نمایید.


تاریخ انتشار : 1397/12/07
کد : 192
تعداد بازدید: 254

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601